5 прости изявления за Мекотели Мекотели

5 прости изявления за Мекотели Мекотели

5 прости изявления за Мекотели Мекотели

Blog Article



Тъй като октоподите нямат кости, хищниците могат да изядат цялото животно. Както казва Марк Норман, световен експерт по живите цефалоподи към музея „Виктория“ в Мелбърн, Австралия: „Тези животни са чисто месце, което се разхожда наоколо – истинско филе миньон.“

Отразяващите клетки са два вида. Първият отразява постъпващата светлина, като така кара кожата да изглежда бяла на бяла светлина, червена на червена светлина и т.н. Вторият тип е като живо сапунено мехурче, което мени цвета си, когато се гледа под различни ъгли. Заедно рефлекторите и пигментните органи позволяват на октопода да създава огромно разнообразие от цветове и шарки.

Главоногите (видове октоподи), които принадлежат към мекотелите, се ловят предимно с примамки за риби, харпуни или закачени ръчни линии от куки.

Това включва всички сепии, чието меко тяло е частично поддържано от вътрешна варовита кост.

Под епителот се наоѓа сврзно и мускулно ткиво, а телесната празнина е мешавина од примарна празнина и целом.

Отгоре на това много октоподи живеят в сложна в пространствено отношение среда – те трябва да се придвижват над, около и през рифовете. Тъй като нямат телесна броня, те трябва да са нащрек за хищници и в мекотели случай че камуфлажът не е достатъчен, трябва да знаят къде да се скрият.

Во морфолошки поглед, на мекотелите може да се разликуваат неколку региони: глава, на која се наоѓаат устата и сетилните органи; труп, во и на кој се сместени главните, витални органи; стапало, кое претставува месест орган што служи за движење и наметка (или мантија), како голем набор на кожата помеѓу трупот и стапалото.

Видовете октоподи донякъде се различават по организацията на мозъка си и тъй като са проучени само няколко, никой не знае дали всички са еднакво надарени. Рой Колдуел, изследовател на октоподите от Калифорнийския университет в Бъркли, казва: „Някои, които съм виждал в лабораторията, изглеждат от глупави по-глупави.“ Кои например? „

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

полжавите се најголема и најразновидна група мекотели. Главата им е добро развиена, стапалото е широко и рамно, а черупката има спирален облик.

Еволюционно, мекотелите се появяват в началото на камбрий. Въпреки древния си произход се считат за група в биологичен прогрес. Класификацията на типа все още не е напълно изяснена и е предмет на дебат от страна на зоолозите.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Следваща Уреди за подготовка в професионалната кухня Прочетете още

В задното черво се отваря и каналът на мастилената торбичка, която е изпълнена с тъмен пигмент. С негова помощ животното изпуска „тъмна завеса“, с която се предпазва от неприятели.

Report this page